SaraPolanskaseznam.cz
nikdo nic nepíše
:

» Článek

Autogram David Bowie!

10.01.2018 11:33 - SaraPolanska - Autogramy - komentáře (4)

Autogram David Bowie


Nějakou dobu už to vím, dnes se část vyřešila tak už to můžu napsat. Autogram není originál. Jedná se o takzvaný autopen. Přišla jsem na to úplnou náhodou, když se ke mě dostal jiný autogram, který byl též vydáván za originál. Problém byl v tom, že byly naprosto totožné - a tím myslím zcela. Když jsem tyto dva autogramy vložila do photoshopu na sebe, přesně se kryly ve všech bodech. Žádný člověk na světě není schopen vytvořit dva stejné autogramy, proto jsem pátrala, řešila, snažila se situaci posunout a dopadlo to tak, že drahý Steve, který mi pořád přísahá, že to nevěděl, mi vrátil peníze. Autogram se už dál do světa nedostane, protože ho hodlám zničit. :-)

Tímto bych chtěla varovat ostatní potencionální zájemce o Bowieho autogram. Takto vypadající podpisy pochází podle všeho přímo z jeho Newyorské agentury, která je posílala fanouškům a bohužel není jasné, jestli alespoň některé z nich jsou pravé nebo se jedná o autopeny a sec. Vůbec nevím, jak k tomu mohlo dojít, protože David nenáviděl napodobeniny jeho autogramů, a když mohl, bojoval proti tomu. O to smutnější je fakt, že jeho vlastní agentura ho za jeho zády podváděla - ještě to chci řešit přímo s ní, co mi k tomu řeknou, protože agentura, která vydala certifikát pravosti najednou dělá mrtvého brouka.

Je to smutné, ale naštěstí se mi povedlo dostat do sbírky jiný jeho autogram, který jsem zatím nikde nezveřejňovala. Připravuji samostatný článek, který bude hlavně o varováních a znacích, které je třeba si hlídat u autogramů, chcete-li si zakoupit pravý.

 

Dámy a pánové, dnes, ve významném výročí dne, kdy odešla velká legenda (#RIPDavidBowie) mi dorazila jedna malá vzpomínka na tuto osobnost. Střípek, připomenutí, kousek z jeho života. Vím, že David byl známý tím, že nechtěl, aby se oslavovala nebo připomínala jeho smrt (jeho hrob byste hledali marně, nechal se rozprášit na tajném místě, o jehož poloze ví akorát manželka a děti). Chtěl, aby fanoušci viděli a vzpomínali na jeho život – to je důvod, proč jsem doufala, že autogram dorazí v pondělí na jeho narozeniny, ale dnes to má také svou symboliku.

Podpis jsem přes soukromé zprávy získala od jednoho anglického sběratele autogramů a ačkoliv on si to tu nepřečte, moc děkuji Steveovi, který mi autogram poskytl ze své soukromé sbírky, a který původně plánoval ve své sbírce ponechat (kdo mě zná, ví jak umím hezky mluvit, když něco chci :-D Ale jeho slova, že by Bowie určitě chtěl, aby jeho podpis měl fanoušek jako já mě zahřála :-D ).

Tento kus je určitě nejdůležitější v mé sbírce, protože jsem jeho fanynkou od mých 13 let. Byl to můj první idol a vždycky bude. A protože můj obdiv k němu už letos dosáhl plnoletosti (18 let), zaslouží si oslavit prvním získaným autogramem.

 

Fotografie byla pořízena dne 13. prosince během turné The Reality Tour v Montrealu.

Podepsaná následně během evropské šňůry.

Zajímavostí je, že toto turné bylo poslední v jeho kariéře a během něhož navštívil i Prahu, kde vystoupení údajně téměř nedokončil. Při následném přesunu do Německa bylo zjištěno, že zde prodělal srdeční záchvat a v Německu podstoupil operaci. Po Německu byl zbytek vystoupení zrušen, což zpěvák těžce nesl, protože z duše nenáviděl rušení koncertů a často je absolvoval v ne zrovna ideálním zdravotním stavu, což na sobě ale nedal znát.

Pravost autogramu ověřila společnost se tomu věnující + jeden můj známý z twitteru, který je taktéž velkým fanouškem Davida Bowieho.

 

O autogram jsem se pokoušela i já sama a to v letech cca 1994 a následně 2012. David ale korespondenci bohužel příliš neřešil, fanouškům se ale vždy velmi rád a ochotně věnoval osobně před a po koncertech či jiných akcích, kde se objevoval.

 

 

David Bowie

Přidej komentář:

Autor:
Komentář:
Odřádkování se zachovává, HTML není povolené
Opiš kód:   Kód je nečitelný, ukaž jiný

Komentáře:

16.05.2018 09:38 Zuzana

Tak tomu sa hovorí PORIADNY ÚLOVOK :) gratulujem

24.01.2018 18:36 SaraPolanska

matýsek: děkuju za reakci. To vskutku byl. Jsem vděčná, kolik práce po něm zůstalo a já mám tak stále co poslouchat, ačkoliv chápu, že jeho hudba není pro každého. :-)

24.01.2018 18:28 matýsek

byl skvělý zpěvák

15.01.2018 16:58 SaraPolanska

Test - teď by mělo vše fungovat a budu ráda za komentáře. :-)