SaraPolanskaseznam.cz
nikdo nic nepíše
:

» Článek

Autogram David Bowie!

10.01.2018 11:33 - SaraPolanska - Autogramy - komentáře (1)

Autogram David Bowie

Opraveny komentáře, nyní už fungují a budu tak ráda za vaše postřehy :-)


 

Dámy a pánové, dnes, ve významném výročí dne, kdy odešla velká legenda (#RIPDavidBowie) mi dorazila jedna malá vzpomínka na tuto osobnost. Střípek, připomenutí, kousek z jeho života. Vím, že David byl známý tím, že nechtěl, aby se oslavovala nebo připomínala jeho smrt (jeho hrob byste hledali marně, nechal se rozprášit na tajném místě, o jehož poloze ví akorát manželka a děti). Chtěl, aby fanoušci viděli a vzpomínali na jeho život – to je důvod, proč jsem doufala, že autogram dorazí v pondělí na jeho narozeniny, ale dnes to má také svou symboliku.

Podpis jsem přes soukromé zprávy získala od jednoho anglického sběratele autogramů a ačkoliv on si to tu nepřečte, moc děkuji Steveovi, který mi autogram poskytl ze své soukromé sbírky, a který původně plánoval ve své sbírce ponechat (kdo mě zná, ví jak umím hezky mluvit, když něco chci :-D Ale jeho slova, že by Bowie určitě chtěl, aby jeho podpis měl fanoušek jako já mě zahřála :-D ).

Tento kus je určitě nejdůležitější v mé sbírce, protože jsem jeho fanynkou od mých 13 let. Byl to můj první idol a vždycky bude. A protože můj obdiv k němu už letos dosáhl plnoletosti (18 let), zaslouží si oslavit prvním získaným autogramem.

 

Fotografie byla pořízena dne 13. prosince během turné The Reality Tour v Montrealu.

Podepsaná následně během evropské šňůry.

Zajímavostí je, že toto turné bylo poslední v jeho kariéře a během něhož navštívil i Prahu, kde vystoupení údajně téměř nedokončil. Při následném přesunu do Německa bylo zjištěno, že zde prodělal srdeční záchvat a v Německu podstoupil operaci. Po Německu byl zbytek vystoupení zrušen, což zpěvák těžce nesl, protože z duše nenáviděl rušení koncertů a často je absolvoval v ne zrovna ideálním zdravotním stavu, což na sobě ale nedal znát.

Pravost autogramu ověřila společnost se tomu věnující + jeden můj známý z twitteru, který je taktéž velkým fanouškem Davida Bowieho.

 

O autogram jsem se pokoušela i já sama a to v letech cca 1994 a následně 2012. David ale korespondenci bohužel příliš neřešil, fanouškům se ale vždy velmi rád a ochotně věnoval osobně před a po koncertech či jiných akcích, kde se objevoval.

 

 

David Bowie

Přidej komentář:

Autor:
Komentář:
Odřádkování se zachovává, HTML není povolené
Opiš kód:   Kód je nečitelný, ukaž jiný

Komentáře:

15.01.2018 16:58 SaraPolanska

Test - teď by mělo vše fungovat a budu ráda za komentáře. :-)